Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10301574



*

nr 1030 1574


Bert Håge Häverö

(1932-2014), Sverige


Tusch, Bert Håge Häverö (1932-2014), 1968, 'Nattens dumheter', 33x24


Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.

Utrop:

800 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 april 2016
kl 19:01:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/4 18:13:23 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Bert Håge Häverö

Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.

Läs mer om Bert HÃ¥ge Häverö
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bert håge häverö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 9315 Akvarell
    gerd, Signerad, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:45
  • 9363 Akvarell
    Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:16
  • 9064 Akvarell
    Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:39
  • 9386 Akvarell
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:24
  • 9185 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:17
  • 9325 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:06




Ladda ner broschyr